close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 sierpnia 2017

  W Narodowym Muzeum Sztuki Współczesnej w Seulu od 5 lipca do 9 października można podziwiać prace polskiego artysty Krzysztofa Wodiczki.

  Krzysztof Wodiczko to rozpoznawalny na skalę światową artysta wizualny i teoretyk sztuki, który ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie żyje i tworzy w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracuje również jako wykładowca na Uniwersytecie Harvarda.

   

  W jego dorobku artystycznym wyróżnić można przede wszystkim liczne prace multimedialne odnoszące się do kwestii społecznych tj. bezdomność, emigracja, problem dyskryminacji czy kontroli społecznej. Wystawa Instruments, Monuments, Projections stanowi pewnego rodzaju retrospekcję jego twórczości, bowiem jedna z galerii prezentuje instalacje stworzone przez artystę w Polsce w latach 60., a także te powstałe u schyłku XX wieku we współpracy ze społecznościami lokalnymi wielu miast świata.

   

  Osobna przestrzeń muzeum została poświęcona najnowszej pracy Krzysztofa Wodiczki pt. My Wish, która odnosi się bezpośrednio do społeczeństwa Republiki Korei. Przygotowana przez artystę projekcja dotyka takich wydarzeń jak katastrofa promu Sewol czy podział Korei. Materiał powstał w efekcie odbycia licznych spotkań i nagrywania wywiadów z przedstawicielami społeczeństwa koreańskiego.

   

  Więcej informacji na temat wystawy: https://www.mmca.go.kr/eng/

   

  Adres muzeum:

  National Museum of Modern and Contemporary Art (MMCA)
  30 Samcheong-ro, Jongno-gu, Sogyeok-dong
  Seoul 03062, Korea

   

  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek-niedziela 10:00-18:00 (w tym w środy i soboty do godziny 21:00)

  _1060154
  _1060155
  _1060156
  _1060157
  6
  7
  8
  _1060153

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: