close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 2 czerwca 2017

  W galerii Albus od 24 maja do 23 sierpnia można podziwiać dzieła jednego z najwybitniejszych polskich twórców.

  Józef Wilkoń to najwybitniejszy polski ilustrator, malarz, historyk sztuki. Na dorobek artysty w dziedzinie ilustracji składa się blisko dwieście książek, a ilustrowane przez niego wydawnictwa zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków, w tym także na język koreański. Prace Wilkonia na wystawie <Story in Nature> w Republice Korei są prezentowane po raz pierwszy dzięki wielkiemu  zaangażowaniu kuratorki, dr Jiwone Lee, oraz właścicielki nowo otwartej galerii Albus, Chang Jinyi. Na wystawie można podziwiać 70 ilustracji, 20 rzeźb, wśród których znalazły się też prace z lat sześćdziesiątych XX wieku.

  Otwarcie wystawy odbyło się wieczorem 24 maja, na które przybyli licznie nie tylko przedstawiciele południowokoreańskiego świata artystycznego, m.in. dyrektor Narodowej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży(National Library for Children and Youth Adult), pisarka Kim Heekyung (autorka książki <Dom duszy>), ale także sam artysta oraz Blanka Wyszyńska-Walczak  z Fundacji „Arka” im. Józefa Wilkonia  i ilustratorka, Krystyna Lipka-Sztarbałło oraz konserwator zabytków, Kazimierz Sztarbałło.

  25 maja o godzinie 14:00 odbyło się spotkanie Józefa Wilkonia z południowokoreańskimi ilustratorami i autorami książek w Narodowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, a 27 maja w galerii Albus Józef Wilkoń poprowadził warsztaty malarskie dla dzieci.

   

  Wystawa <Story in Nature> do 23 sierpnia 2017r.

  Albus Gallery: 04418 Yongsang-gu, Hannamdae-ro 28gil 26, Seul

   

  Strona galerii: http://www.albushouse.com/

  Informacje o życiu i twórczości Józefa Wilkonia: http://culture.pl/pl/tworca/jozef-wilkon

  otwarcie wystawy 1
  otwarcie wystawy 2
  otwarcie wystawy 3
  otwarcie wystawy 4
  otwarcie wystawy 5
  otwarcie wystawy 8
  warsztaty z dziećmi 1
  warsztaty z dziećmi 2
  warsztaty z dziećmi 3
  warsztaty z dziećmi 4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: