close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 29 marca 2019

  - Polska będzie nieustająco wspierać wysiłki na rzecz zapewnienia pokoju na Półwyspie Koreańskim, także na forum organizacji międzynarodowych – zadeklarował wiceszef polskiej dyplomacji podczas spotkania z koreańskim wiceministrem ds. zjednoczenia Chun Hae-Sun.

  Celem wizyty wiceministra Langa w Republice Korei - jednym z trzech partnerów strategicznych Polski w Azji - były rozmowy dotyczące aktualnej sytuacji bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim w kontekście trwających negocjacji USA z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną, jak również dyskusja na temat rozwoju współpracy międzykoreańskiej.

   

  Podczas wizyty wiceszef polskiego MSZ spotkał się także z wiceministrem spraw zagranicznych Yoon Soon-gu, sekretarzem prezydenta Republiki Korei ds. polityki zagranicznej Park Chul-min oraz wiceprezesem organizacji Korea Industrial Technology Associattion. Rozmówcy dyskutowali przede wszystkim na temat perspektyw zapewnienia trwałego pokoju w tym regionie świata, jak również zaangażowania Polski na Półwyspie Koreańskim. Omówiono także perspektywy zacieśnienia współpracy politycznej i gospodarczej między Polską i Republiką Korei.

   

  Wiceszef polskiego MSZ odwiedził ponadto Strefę Zdemilitaryzowaną i spotkał się z żołnierzami pełniącymi swoje obowiązki w ramach Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei, której Polska jest członkiem od 1953 r.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

   Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: