close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA

 • Republika Korei jest ważnym partnerem handlowym Polski w Azji. W 2016 r. dwustronne obroty handlowe były wyższe o 3,8% w porównaniu do roku 2015 i kształtowały się na poziomie 3,901 mld USD. Od 2010 r. odnotowuje się nieznaczny, ale systematyczny spadek deficytu po stronie polskiej.

   


  Źródło: GUS

   

  Korea jest znaczącym azjatyckim inwestorem w Polsce (ich wartość skumulowana wyniosła 700 mln USD na koniec 2016 r., wg danych NBP), zaś rozwijane w naszym kraju południowokoreańskie projekty charakteryzują się wysokim stopniem zaawansowania technologicznego.

   

  Regularnie realizowane są międzyrządowe konsultacje gospodarcze, z udziałem wiceministrów gospodarki obu krajów. Od maja 2010 r. w Warszawie działa oddział Koreańskiej Agencji Promocji Handlu i Inwestycji (KOTRA). W grudniu 2017 r. działalność zakończył Wydział Promocji Handlu i Inwestycji, w jego miejsce planowane jest utworzenie Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Seulu.

   

  Szczegółowe informacje nt. polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej oraz sytuacji ekonomicznej Republiki Korei dostępne są na stronie Informatora Ekonomicznego MSZ.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: