close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • CULTURE.PL W KOREI

 • Instytut Adama Mickiewicza pod swoja flagową marką Culture.pl promuje kulturę polską w Azji od 2009 roku. Do największych wydarzeń zorganizowanych pod auspicjami Culture.pl na Dalekim Wschodzie należą: kulturalna oprawa polskiego uczestnictwa w EXPO 2010 w Szanghaju i organizacja dużych projektów teatralnych oraz koncertów w Pekinie i Tokio (2011) w trakcie polskiej prezydencji w EU. Natomiast rok 2012 był rokiem Polskich wydarzeń kulturalnych w Korei. Dzięki Culture.pl została zorganizowana wtedy prezentacja polskich filmów na największym festiwalu filmowym w Korei – Busan International Film Festival, a najciekawsze polskie przedstawienia teatralne pokazane zostały w ramach PAMS (Performing Arts Market in Seoul) i SPAF (Seoul Performing Arts Festival). Polscy artyści jazzowi wystąpili natomiast na Jarasum International Jazz Festival i Tongyeoung Music Festival, a polska kultura obecna była na targach PAMS i MU:CON w Seulu.

   

  Również w 2014 roku dla fanów polskiej kultury w Korei zostało przygotowanych wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. W maju na deskach teatru w prestiżowym LG Arts Center zaprezentowana została sztuka „Utwór o matce i ojczyźnie” Jana Klaty, a na festiwalu w Uijeongbu pokazano współczesną interpretację „Makbeta” w reżyserii Mai Kleczewskiej. W październiku na Jeonju Sori Festival sześciu polskich muzyków ludowych wraz z sześcioma muzykami koreańskimi pod kierunkiem Marii Pomianowskiej zaprezentuje wspólny projekt muzyczny łączący elementy muzyki ludowej z Polski i Korei. W tym samym miesiącu, Trio Macieja Fortuny oraz międzynarodowy kwintet Rafała Sarneckiego wystąpią na scenach Jarasum International Jazz Festival, a na corocznym festiwalu ulicznym Zandari Festa w Seulu będzie można usłyszeć najciekawszych przedstawicieli polskiej muzyki aktualnej.

   

  Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze – oprócz informacji o wydarzeniach organizowanych w Polsce i za granicą znaleźć tu można liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury. Od ponad dekady portal culture.pl prowadzony jest przez  Instytut Adama Mickiewicza – narodową instytucję kultury, której zadaniem jest budowanie marki Polska w wymiarze kultury oraz udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej.

   

  Realizując swoją misję, Instytut Adama Mickiewicza odgrywa istotną rolę w prezentacji polskiej kultury na całym świecie w wiodących galeriach, teatrach, klubach i festiwalach we współpracy z najważniejszymi partnerami: w Brukseli (Bozar, La Monnaie), Edynburgu (Edinburgh International Festival), Londynie (Southbank Centre, Barbican Centre, National Theatre, Whitechapel Gallery, London Design Festival), Berlinie (Martin Gropius Bau), Madrycie (Teatro Real), Moskwie (Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina, Festiwal Złota Maska), Nowym Jorku (Brooklyn Academy of Music, Lincoln Center) i w wielu innych miastach. Instytut zorganizował już ponad 4 tysiące wydarzeń, m. in.:  Rok Polski w Izraelu, POLSKA! YEAR w Wielkiej Brytanii oraz Zagraniczny Program Kulturalny Prezydencji Polskiej w UE.

   

   

  Wydarzenia w Azji : www.asia.culture.pl

  Strona główna:       www.culture.pl

   

  Pozostałe linki:

   

  Blog po koreańsku na Naver.com:                                                          http://blog.naver.com/pppoland

  Facebook po koreańsku: 폴란드 문화 - Polska Kultura                      www.facebook.com/polandculture

  Facebook po angielsku: Polska Hits in Asia                                         www.facebook.com/iam.projectasia
   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: